Polisa oc na raty

Na dziś dzień masz możliwość sfinansować zakup swojego pojazdu na 2 sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank użycza ci niskooprocentowanej pożyczki, jednak będzie współwłaścicielem pojazdu dopóki nie uregulujesz całego zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank użycza ci pożyczki bez nadzwyczajnych warunków. Od samego początku jesteś wyłącznym posiadaczem pojazdu.
Zależnie od tego, na jaki typ kredytu się zdecydujesz, będziesz musiał odszukać właściwe zabezpieczenie Autocasco.

Auto z kredytem samochodowym
Jeżeli posiadasz kredyt samochodowy, to na pewno zapisy w umowie nakładają na ciebie obowiązek wykupienia polisy AC. Musi ono należycie zabezpieczać auto, a ilość przypuszczalnego odszkodowania powinna pokryć wysokość rat, jakie pozostaną do spłaty, czyli masz obowiązek dobrać propozycję z obszernym limitem.
Przy wyborze należytego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia. Kiedy samochód jest nowiutki z salonu, powinieneś mieć możliwość asekurowania go na taką sumę, jaka widnieje na fakturach. Zasadne będą także zabezpieczenia, jakie zapewnią, iż w razie straty samochodu w pierwszym roku polisy, pozyskasz zwrot jego ceny z dnia nabycia.
•    Zniesienie amortyzacji. Dużo towarzystw uwzględnia amortyzację, nawet w przypadku samochodów całkowicie nowych. Jeśli nie chcesz dopłacić do naprawy auta w razie jego naruszenia, uważnie skontroluj zapisy umowy AC.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w sytuacji, jeżeli posiadasz nowiutki samochód to niezmiernie istotne. Naprawa w Autoryzowanym Serwisie Obsługi zapewnia utrzymanie gwarancji na auto oraz dokonanie wszystkich prac odpowiednio ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, albowiem to, że wybrałeś naprawę w autoryzowanym warsztacie nie znaczy, że do jej zrealizowania zostaną użyte oryginalne części. Sprawdź zapisy w dokumencie, bo zastosowanie części orginalnych jest ważne w przypadku, jeśli twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. W sytuacji, gdy będziesz posiadać szansę wyboru takiej możliwości, warto się na nią zdecydować. Dzięki temu w razie skasowania lub ukradnięcia pojazdu, ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie w wielkości wartości samochodu w dniu jego zakupu.
Miej na uwadze, iż wykupując polisę musisz oznaczyć na niej cesję. W ten sposób w razie zniszczenia lub kradzieży pojazdu, odszkodowanie pozostanie dostarczone do banku i pokryje kolejne koszty długu.

Auto w kredycie na samochód
Jeśli zdecydowałeś się na kredyt na samochód i poza samą wierzytelnością nie masz innych zobowiązań względem banku, możesz na własną rękę zdecydować jak zabezpieczyć swoje cacko i czy w ogóle to zrobić. Nie masz żadnego wymogu, jednakże wskazane jest, ażebyś przemyślał kupno Auto-casco, nawet jak samochód nie był bardzo drogi, a twój dług jest niewielki.
Dzięki poprawnie dobranej umowie Autocasco, jeżeli utracisz pojazd w stłuczce albo nawet w efekcie kradzieży, wypłacone przez zakład ubezpieczeń naprawienie szkody, będzie mogło uregulować resztkę wierzytelności w banku. Nie pozostaniesz więc bez pojazdu i z kredytem.
Przy doborze odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, albowiem różne towarzystwa mogą określić wartość pojazdu  na zróżnicowane kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji pojazdów używanych ich właściciele zazwyczaj posiadają do wyboru alternatywę ich naprawy w warsztacie lub na podstawie kosztorysu. W sytuacji, gdy wybierzesz opcję „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wyselekcjonowanym zakładzie bezgotówkowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do określonego przez ubezpieczyciela serwisu, a później zabierzesz po naprawie. Ubezpieczyciel zajmie się rozliczeniem reperacji bezpośrednio z serwisem.