UBEZPIECZENIA

Najpopularniejsze jest ubezpieczenie samochodu. Oprócz obowiązkowego OC, kierowcy często decydują się na zakup AC, mimo, że autocasco w przeciwieństwie do OC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Wskazane jest je mieć na wypadek kradzieży auta, stłuczki czy szkodliwych dla pojazdu warunków pogodowych. Ilość osób, które nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia OC jest mniej więcej na stałym pułapie – to ok.1 % kierowców, 200-250 tys. pojazdów, jak wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na nieszczęście, rośnie wartość odszkodowań wypłacanych osobom poszkodowanym przez nieubezpieczonych kierowców. Na takie sytuacje składają się wszyscy ci, którzy OC płacą. W tym kontekście podwyżki składek OC nie powinny aż tak dziwić.Tych, którzy korzystają z autocasco jest znacznie mniej, dlatego że wielu kierowców szczędzi w ten sposób na ubezpieczeniu. Niestety koszty naprawy pojazdu po stłuczce, często niejednokrotnie przewyższają kwotę, jaką wydaliby na dodatkowe ubezpieczenie. Jest to wobec tego iluzoryczna oszczędność. Ponadto statystycznie na AC decydują się w większości wypadków właściciele nowych, dobrych aut, ludzie w wieku ok 30-46 lat.

Na pewno nie raz wyruszałeś na wczasy. Czy dostatecznie doceniłeś ryzyko związane ze swoimi planami? Wyjazdy zazwyczaj wiążą się nie tylko z rozrywkami, ale również z sporym niebezpieczeństwem wypadku. Świadomość tego na szczęście ma coraz większa grupa podróżujących osób, albowiem, aż dwie trzecie korzystają z polis turystycznych. Gdy chcesz zaplanować swoje wakacje przykładnie, powinieneś wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które będzie w stanie załagodzić skutki wielu nieprzyjemnych zdarzeń.Zawsze może się też zdarzyć, że w trakcie wyjazdu zachorujesz, złamiesz nogę czy trafisz do szpitala. Nieprzewidziane sytuacje mogą dotyczyć nie tylko uszczerbku na Twoim zdrowiu, ale dodatkowo poniesionych przez Ciebie strat finansowych, np. w związku z kradzieżą, uszkodzeniem sprzętu czy zgubieniem bagażu. Ubezpieczenie turystyczne może dotyczyć bardzo wielu okoliczności, a zakres jego ochrony zależy tylko i wyłącznie od Twoich indywidualnych ustaleń z zakładem ubezpieczeniowym oraz wysokości składki, którą jesteś w stanie zapłacić.

Dom i mieszkanie, domek letniskowy, budynki gospodarskie, czyli wszystkie posiadane przez Ciebie nieruchomości stanowią ważny i bardzo cenny komponent Twojego majątku. Z tego powodu ubezpieczenie mieszkania i domu to jedne z ważniejszych zabezpieczeń. W samej Polsce ubezpieczonych jest ok. 66,6% nieruchomości.Warto pamiętać, że ubezpieczeniem są objęte nie tylko wykończone budynki, ale też obiekty w trakcie budowy. Zakres polisy jest zależny od indywidualnych ustaleń z towarzystwem ubezpieczeniowym.Zakres istotnie może dotyczyć najbardziej oczywistych zagrożeń, takich jak pożar, zalanie czy też włamanie. Można jednak rozszerzyć ochronę także o zniszczenia spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi takimi jak uderzenie pioruna, osunięciem się ziemi itd.Co więcej, w skład Twojego majątku wchodzą nie tylko nieruchomości.Warto zastanowić się, co jeszcze jest dla Ciebie nadzwyczaj wartościowe. Mogą to być maszyny, zwierzęta, surowce, płody rolne, jachty, samochody, rowery, motory, skutery, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, dzieła sztuki i wiele, wiele innych.