Ile kosztuje ubezpieczenie NNW

Kiedy nie otrzymamy wypłaty z NNW?
Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, wskutek tego w każdej polisie są wykluczenia. Z reguły objęte są nimi następstwa wypadków wynikających z:
·    choroby, w tym psychicznej,
·    celowych i intencjonalnych czynień,
·    popełnienia czy próby popełnienia wykroczenia,
·    udziału w bójkach,
·    kierowania autem bez uprawnień,
·    działań wojennych.

Przeczytaj dokładnie polisę
Przed zakupieniem umowy zapoznaj się uważnie z polisą. Zwróć specjalną uwagę na wykluczenia. Może się okazać, iż w większym stopniu opłaci Ci się droższa umowa z większym obszarem protekcji. Zasadniczy zakres umowy zazwyczaj nie zawiera specjalnych świadczeń, jak protekcja podczas hospitalizacji, pomoc medyczna, zwrot kosztów zakupu protez i wiele innych.
Limit asekuracji zależy od polisy między Tobą a zakładem ubezpieczeń. W Twoim interesie spoczywa, aby był on jak najszerszy.

Czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie NNW?
Jak głosi stare przysłowie wypadki chodzą po ludziach. Nigdy nie możesz być przeświadczony, czy nie przydarzy się coś, co przekreśli Twoje plany życiowe.
Nie jesteś w stanie osłonić siebie i swoich najbliższych od zupełnego zła tego świata. Warto jednak zastanowić nad uzupełniającym zabezpieczeniu. Może nim być właściwie dopasowane zabezpieczenie NNW.

Zobacz również Obliczanie OC w Gefion